Dnes: 19. srpna 2017    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  SŘBD
  (Systém řízení báze dat)

  Programový systém umožňující vytváření, údržbu a použití báze dat. Podle komplexnosti je možné SŘBD rozdělit na nižší (např. PC Fand), střední (FoxPro) a vyspělé (Oracle 9i).

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  SQL Server DevCon 2008


  [Česká scéna] - Přesně na začátku prázdnin se v Praze na ČVUT uskutečnil první ročník konference věnované databázové platformě MS SQL Server. Konference byla třídenní a proběhla společně s Visual FoxPro DevCon 2008.  Vzhledem k tomu, že fakticky v prostorách probíhaly dvě konference paralelně, byl cvrkot v chodbách mezi jednotlivými částmi programu opravdu velký. Konference trvala tři dny (ačkoli třetí den byl de facto jen "setrvačností" předchozích dvou), a tak si můžeme lehce domyslet, že program byl nabitý. Většinou probíhaly zaráz čtyři až pět přednášek. Pro SQL Server byly přednášky rozděleny do tzv. Essentials Track a Expert Track. Essentials Track byl zaměřen především na novinku v podobě SQL Serveru 2008. Mohli jsme se dozvědět nejen o novinkách v SQL Serveru 2008, ale také o možnostech upgradu nebo vysoké dostupnosti apod. Naproti tomu Expert Track poskytoval přednášky úzce zaměřené tak, aby návštěvník – expert – dostal opravdu detailní informace k danému tématu. Pro přehled doporučujeme prohlédnout přímo program.

  Ačkoli přečtení programu nebo prezentace je zajímavé pro zjištění "co se dělo", atmosféru dané přednášky nezjistíte. My jsme samozřejmě navštívili některé z přednášek a podělíme se s vámi o krátké informace.

  První přednáška, kterou jsme navštívili, byla ADO.NET a ASP.NET Dynamic Data. Michal Bláha nás měl seznámit s "hračkou" v podobě ASP.NET Dynamic Data. Nevíme, jestli měl špatné informace o profilu návštěvníků, ale téměř celou část přednášky se věnoval novinkám v .NETu 3.5 (SP1) jako LINQ nebo Entity Framework. Nakonec téma ASP.NET Dynamic Data ukázal během méně jak 10 minut, čímž sice ukázal jednoduchost produktu, nicméně pokročilá témata zůstala bohužel skryta.

  V další přednášce Využití Spatial dat v aplikacích nám Igor Stanek ukázal možnosti využití jedné z novinek v SQL Serveru 2008, podpory pro prostorová data. Přednáška byla pěkně strukturovaně pojata a příklady byly ilustrativní (včetně ukázky integrace s Windows Live Maps). Pokud si chcete tuto novinku nastudovat, doporučujeme sehnat si záznam přednášky nebo alespoň samotné prezentace, které jsou k dispozici i zde.

  Patrik Třeštík si při přípravě přednášky na téma Co zůstalo ukryto ve verzi, která bude za měsíc stará uvědomil, že verze 2008, o které všude slyšíme (a popravdě máme pocit, že všechny "nejlepší" novinky každý už zná nazpaměť), se všemi "figurkami", není ta verze, kterou všichni nyní nasazují. Většina firem je v nasazování nových technologií opatrná, takže i ne příliš známé technologie ve verzi 2005 je určitě dobré ukázat. Přednášku s dobrým potenciálem a obsahem však kazily velmi nedopilované (připravené, ale nevyzkoušené) příklady.

  Milan Štoček se svou přednáškou Jak připravit infrastrukturu pro SQL Server určitě velice pomohl databázovým administrátorům SQL Serveru při přípravě hardwaru. Ačkoli název přednášky zní obecně, zaměřena byla téměř celá na disky a disková pole. A to velmi detailně. Chtěl-li někdo špičkově připravit diskový subsystém pro svůj SQL Server, nemohl udělat chybu poslechnutím této přednášky.

  Z poslední přednášky Zvyšování výkonu Analysis Services 2005 od Radima Hampela vám přineseme samostatný článek přímo od autora. Máte se tedy na co těšit.

  Druhý den začal poněkud podivně. První přednáškový blok měl jen 15 minut, byl tedy vhodný na nějakou obecnou keynote. Nicméně byla zařazena například přednáška SQL Server 2008 a vysoká dostupnost (Always On) od Michaela Juřka. Obsah této přednášky vměstnaný do 15 minut opravdu není to pravé a myslíme, že standardní čas by slušel mnohem více. Nicméně i tak se jednalo o pěknou "from 1000 feet view" ukázku implementace vysoké dostupnosti v SQL Serveru 2008.

  Další ze zástupců Microsoftu, Michal Neuwirth, připravil téma SQL Server 2008 – Novinky pro databázové vývojáře. Protože popisu novinek je všude na internetu plno, a kdo chtěl, ten si je našel, byla přednáška vhodná spíše pro vývojáře, kteří SQL Server nepoužívají intenzivně.

  Michaela Juřka jsme si prohlédli ještě jednou v přednášce Tipy a triky v Visual Studio 2008 DBpro. Pro správu zdrojových kódů a jejich verzování je k dispozici obrovské množství nástrojů a také postupů. Avšak při vývoji databáze se vše většinou vše omezuje na skripty s aktuální strukturou, event. změnové skripty. Visual Studio 2008 DBpro však nabízí mnohem komfortnější možnosti, včetně porovnávání, verzování částí db struktury apod. To vše a ještě něco navíc zaznělo v této přednášce.

  Abychom vás nezahrnuly nudným popisem několika přednášek, doporučíme projít si program a případně si objednat DVD se záznamem přednášek, které by mělo být dostupné koncem léta.

  Kromě obsahu bychom rádi vyzdvihli opravdu skvělou organizaci. Mělo by to být pravidlem, ale jak všichni víme, ne vždy je tomu tak. Zde nejenže byly vlastní prostory konference (místnosti, recepce apod.) dobře označeny a přístupné, ale též "podpůrné" prostory a infrastruktury byly dobře značeny a byly dostupní lidé, kteří ještě více uhlazovali již tak hladký chod konference (například řazení do front na obědě podle aktuální "zátěže"). První ročník konference SQL Server DevCon se rozhodně povedl a doufejme, že se uskuteční i příští rok.

  ( Celý článek! | Autor: Jiří Činčura | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1396 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (982 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (926 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1181 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (940 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1079 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (924 hl.)

  Celkem hlasovalo: 7428


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031   

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena