Dnes: 16. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Replikace
  Replikace slouží pro zajištění konzistentnosti dvou a více databází, nejčastěji pak o stejné struktuře v rámci distribuovaného zpracování. Vyspělé SŘBD replikace podporují, případně lze použít řešení třetích stran či replikační logiku zajistit vlastními postupy.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Program Databázového světa 2007 potřetí


  [Česká scéna] - Poslední listopadový čtvrtek se ve Zlíně uskuteční již pátý ročník nejvýznamnější čistě databázové konference v České republice – Databázový svět 2007. V těchto dnech vás proto blíže seznamujeme s jednotlivými přednáškami. Dnes se zaměříme na další tři přednášky.  Jak jsme vás již dříve informovali, proběhne 29. listopadu pátý ročník nejvýznamnější čistě databázové konference v České republice – Databázový svět 2007. Nosným tématem letošního ročníku je Data jsou důležitá, informace důležitější.

  V přednášce s názvem Unifikovaná architektura uložení dat databázového serveru Caché se Štefan Havlíček ze společnosti InterSystems mj. zaměří na problematiku uložení dat tak, aby k nim bylo možno přistupovat různými způsoby a pohledy, a to bez vlivu na výkon či aplikační úskalí.

  Další přednáška s názvem Integrace aplikací s využitím komunikačního serveru Vema od Jaroslava Šmardy ze společnosti Vema bude věnována datové a komunikační integraci informačních systémů. Stranou nezůstane ani oblast zpracování aplikačních a systémových událostí.

  V poslední přednášce před přestávkou se Petr Maňas ze společnosti LCS International zaměří na provokativní otázky s budoucností databázových aplikací, zejména s ohledem na využití v praxi. Tématu ostatně odpovídá i název přednášky – Databázové aplikace v roce 2012.

  Anotace
  Unifikovaná architektura uložení dat databázového serveru Caché
  Dobré rozhodování vyžaduje dobré informace, informace jsou odvozeny z dat, dobré informace vyžadují dobrá data a dobré zpracování. Informace jsou data, mezi kterými existují sémantické vazby a jednou z rolí informačního systému je prezentace informací tak, aby uživatel mohl vykonávat užitečné úkony. Nejčastější způsob ukládání dat a jejich transformace na informace je založen na relačních databázových systémech a jazyku SQL. Při nárůstu objemu dat a masivním nárůstu informací, a jejich typům, se však začíná projevovat Achillova pata relačních systémů, a to je nedostatečná podpora zpracování a ukládání velkých binárních objektů (např. audio a video soubory, geografické informace) a neschopnost efektivně vyjádřit komplikované sémantické vazby mezi daty. Další komplikací je, že většina aplikací je dnes vytvářena v objektově orientovaných jazycích, které se při práci s daty potýkají s problémy impedančního nesouladu.

  Je proto nutné použít techniku objektově-relačního mapovaní, což vyžaduje značné úsilí a bývá častým zdrojem chyb. Alternativou k relačním databázím jsou databáze objektově orientované. Příspěvek si klade za cíl seznámit odbornou veřejnost s unifikovanou architekturou uloženi dat (UDA) databázového a aplikačního serveru Caché. Pomocí UDA jsou datové struktury uloženy jen jednou a je možné k nim přistupovat jak objektově tak relačně (SQL dotazy), popřípadě je prezentovat pomocí XML.

  Integrace aplikací s využitím komunikačního serveru Vema
  Společnost Vema patří mezi přední dodavatele informačních systémů pro řízení lidských zdrojů (dále HR systémy z anglického Human Resources). Vzhledem ke složitosti těchto systémů a silné závislosti na legislativním prostředí bývá typické, že součástí komplexního informačního systému podniku (ERP systému) jsou HR systémy od specializovaného dodavatele, nikoliv od dodavatele ekonomické nebo výrobně-logistické části.

  Toto je jeden z důvodů pro systémové řešení integrace aplikací. Mezi další důvody patří komunikace HR systémů s elektronickým docházkovým systémem nebo s externími systémy jako jsou bankovní systémy a Portál veřejné správy pro podávání evidenčních listů důchodového pojištění nebo přihlášek do registru pojištěnců.

  V našem případě je základem systémového řešení integrace aplikací komunikační server Vema. Komunikační server zajišťuje vzájemné propojení databází Vema, komunikaci se systémy jiných dodavatelů a je základem pro automatizaci zpracování v integrovaném informačním systému podniku. Komunikační server umožňuje plánované spouštění procesů a aplikací, zpracování aplikačních událostí a událostí vznikajících v operačního systému a zajišťuje zabezpečený přenos dat mezi systémy. Samozřejmostí je šifrovaná komunikace mezi servery a ošetřování chyb při přenosu a zpracování

  Jak vidíte, program bude pestrý a důležitou informací je i fakt, že také letos bude vstup na konferenci ZCELA ZDARMA, a to včetně oběda a občerstvení. Podmínkou je pouze a jen registrace. Budete-li mít jakékoli problémy s registračním formulářem, kontaktujte nás, prosím, na adrese dbs2007reg@dbsvet.cz.

  Partneři

          

          

            Související články:
  Již zítra! (28.11.2007)
  Kdo bude databázová osobnost roku 2007? (27.11.2007)
  Program Databázového světa 2007 pošesté (27.11.2007)
  Program Databázového světa 2007 popáté (26.11.2007)
  Program Databázového světa 2007 počtvrté (23.11.2007)
  Program Databázového světa 2007 podruhé (19.11.2007)
  Program Databázového světa 2007 poprvé (13.11.2007)
  Zveme vás na Databázový svět 2007 (31.10.2007)
  Jaký byl a jaký bude? (07.08.2007)

  ( Celý článek! | Autor: Marek Kocan | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1546 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1065 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (997 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1375 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1015 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1177 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1015 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8190


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena