Dnes: 17. prosince 2017    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Konkurenční přístup
  Situace, kdy k jednomu zdroji dat (nejčastěji stejným záznamům v tabulce) přistupuje současně více uživatelů. Jedním z úkolů vyspělého SŘBD je zajistit, aby nedošlo k porušení konzistence dat (například aby uživatel z tabulky četl vždy aktuální data).

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Program Databázového světa 2006 potřetí


  [Česká scéna] - Příští čtvrtek se ve Zlíně uskuteční již čtvrtý ročník nejvýznamnější databázové konference v České republice – Databázový svět 2006. Během tohoto týdne vás proto blíže seznámíme s jednotlivými přednáškami. Dnes se podíváme na to, co vás čeká v prvním odpoledním bloku.  Jak jsme vás již dříve informovali, proběhne 30. listopadu čtvrtý ročník nejvýznamnější čistě databázové konference v České republice – Databázový svět 2006. Nosným tématem letošního ročníku je Od transakčního po analytické zpracování.

  Po obědě vás bude zástupce aplikačního partnera Vema Jaromír Šmarda v přednášce s názvem Internetová řešení manažerských analýz informovat nejen o technologiích využitelných při datových analýzách na důležitých úrovních řízení.

  Následující přednáška s názvem Podpora analytických aplikací v IBM DB2 naváže na předchozí témata. Pavel Procházka ze společnosti IBM se zaměří na moderní analytické technologie v nejnovější verzi této nosné databázové platformy IBM. Po vlastní přednášce by měl následovat krátký blok s případovou studií.

  Slavomír Skopalík ze společnosti Elekt Labs se ve své přednášce s názvem Náklady na vývoj databázových řešení zamyslí nad problematikou vývoje databázových řešení z pohledu nákladů. Měl by přitom dostatečně zohlednit své praktické zkušenosti i se světem svobodného software.

  Poslední přednáškou před přestávkou pak bude příspěvek Davida Krcha ze společnosti Oracle – Výhody jednotného databázového systému na příkladu práce s prostorovými daty. Zaměří se v ní na otázku, proč drtivá většina databázového zpracování je založena na relačních technologiích.

  Anotace
  Internetová řešení manažerských analýz
  Společnost Vema se zabývá vývojem informačních systémů pro podporu řízení lidských zdrojů, podnikové ekonomiky a logistiky již od roku 1990, naším cílem je dodávat zákazníkům komplexní řešení informačních systémů, nikoliv jen programy pro zpracování mezd, evidenci personálních údajů, účetnictví a podobně.

  Dosud byly údaje z těchto systémů přístupné především odborným referentům (například personální referentka, mzdová účetní, referent PAM, účetní, fakturantka apod.) a manažerům převážně ve formě sestav.

  Při hledání systému, který by z našeho informačního systému zpřístupnil manažerům v jednoduché formě údaje potřebné pro řízení organizace a současně nabídl základní funkce pro interaktivní analýzy údajů (OLAP - On Line Analytical Processing), jsme dospěli k intranetovému řešení.

  Základem intranetového řešení manažerských analýz je speciální tabulka s vlastnostmi potřebnými pro OLAP nazvaná dynamická tabulka. Dynamická tabulka je transformací vícedimenzionální datové kostky do dvojrozměrného zobrazení v okně internetového prohlížeče.

  V dynamické tabulce jsou běžné údaje v řádcích tabulky doplněny několika údaji, které mohou tvořit dimenze OLAP analýz. Příkladem dynamické tabulky může být tabulka vydaných faktur s dimenzemi odběratel, datum zdanitelného plnění a nákladové středisko. Součástí dynamické tabulky jsou agregační funkce jako je součet nebo průměr.

  Hlavním smyslem intranetového řešení manažerských analýz je nabídnout potřebné údaje s funkcemi OLAP co nejširšímu okruhu manažerů.Podpora analytických aplikací v IBM DB2
  Platforma DB2 obsahuje nástroje pro podporu analytických aplikací a je optimalizována pro analytické zpracování dat. Pro zákazníky a partnery to znamená, že mohou uvažovat o nasazení databázového serveru DB2 nejen pro transakční aplikace a řešení, ale také pro datové sklady a datové tržnice. Mezi hlavní vlastnosti, které lze v této souvislosti zmínit, patří multidimenzionální modelování v DB2, speciální indexy, optimalizace a výkon. Přednáška bude zaměřena – mimo popis obecných charakteristik DB2 – především na tyto vlastnosti IBM DB2.

  Náklady na vývoj databázových řešení
  Mezi určující atributy úspěchu jakékoliv aplikace patří její cena. Respektive se jedná celkové náklady na vlastnictví.V dodavatelské firmě jsou to však především náklady na vývoj těchto aplikací – proto se na jejich strukturu podíváme trochu podrobněji.

  Výhody jednotného databázového systému na příkladu práce s prostorovými daty
  Čím to je, že kdykoliv se objeví potřeba pracovat s určitým specifickým typem dat, nakonec se v běžné podnikové praxi prosadí jejich ukládání v relačních (resp. objektově-relačních) databázových systémech? Přednáška ukáže hlavní výhody tohoto přístupu jak při vývoji, tak i provozu současných systémů na příkladu podpory práce s prostorovými daty v Oracle Database.

  Jak vidíte, program bude pestrý a důležitou informací je i fakt, že také letos bude vstup na konferenci ZCELA ZDARMA, a to včetně oběda a občerstvení. Podmínkou je tedy jen a pouze registrace. Budete-li mít jakékoli problémy s registračním formulářem, kontaktujte nás, prosím, na adrese dbs2006reg@dbsvet.cz

  Související články:
  Ocenění Databázový produkt roku 2006 - kdo je získal? (05.12.2006)
  Kdo bude Databázová osobnost roku 2006? (29.11.2006)
  Databázový svět 2006? Už za dva dny! (28.11.2006)
  Program Databázového světa 2006 pošesté (26.11.2006)
  Program Databázového světa 2006 popáté (25.11.2006)
  Program Databázového světa 2006 počtvrté aneb získejte Xbox360 (24.11.2006)
  Program Databázového světa 2006 podruhé (22.11.2006)
  Program Databázového světa 2006 poprvé (21.11.2006)
  Zveme vás na Databázový svět 2006 (07.11.2006)
  Určete vítěze soutěže Databázový produkt roku 2006 (01.11.2006)
  Konference Databázový svět 2006 bude co nevidět (23.10.2006)
  A nominováni jsou ... (03.10.2006)

  ( Celý článek! | Autor: Marek Kocan | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1507 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1044 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (978 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1347 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (994 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1151 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (993 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8014


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Prosinec  >>
  PoÚtStČtSoNe
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena