Dnes: 16. ledna 2018    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Konkurenční přístup
  Situace, kdy k jednomu zdroji dat (nejčastěji stejným záznamům v tabulce) přistupuje současně více uživatelů. Jedním z úkolů vyspělého SŘBD je zajistit, aby nedošlo k porušení konzistence dat (například aby uživatel z tabulky četl vždy aktuální data).

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.
  Program Databázového světa 2005 počtvrté


  [Česká scéna] - Příští čtvrtek se ve Zlíně uskuteční již třetí ročník nejvýznamnější databázové konference v České republice – Databázový svět 2005. Během tohoto týdne vám proto přinášíme podrobnější informace o jednotlivých přednáškách. Dnes se zaměříme na poslední trojici přednášek.  Jak jsme vás již dříve informovali, proběhne 1. prosince třetí ročník nejvýznamnější čistě databázové konference v České republice – Databázový svět 2005. Nosným tématem letošního ročníku jsou moderní databázové architektury.

  Dle původního programu měla v 16:20 začít přednáška Pavla Císaře s názvem Různé přístupy k implementaci souběžného zpracování transakcí. Naneštěstí nastaly u přednášejícího vážné osobní důvody bránící mu konference se zúčastnit. Jménem naším i Pavla Císaře děkujeme za pochopení.

  Nahradili jsme proto tuto přednášku neméně kvalitním tématem Škálovatelnost masivních transakčních systémů, ve které vás Miroslav Křipač – databázový architekt Informačního systému na Masarykově univerzitě v Brně – mj. seznámí s novými způsoby vertikální škálovatelnosti za využití moderních databázových architektur. O přednášku Pavla Císaře ovšem nepřijdete, bude k dispozici ve sborníku i ke stažení na našem portálu.

  Dle programu bude dále následovat přednáška Michaela Juřeka Architektonické novinky práce s daty v SQL Serveru 2005 ze společnosti Microsoft, ve které vám představí technologické novinky související přímo s databázovým jádrem MS SQL Serveru 2005.

  Poslední přednáškou letošního ročníku bude Vertikální ukládání dat v Sybase IQ a nové rysy ASE 15. V této přednášce vás Jaroslav Kočandrle ze společnosti Sybase Software seznámí jak s vlastnostmi nové verze populární databázové platformy, tak i s možností využít vertikálního ukládání dat – zejména v návaznosti na technologie datových skladů.

  Anotace
  Škálovatelnost masívních transakčních systémů
  V současné době se v podnikové infrastruktuře začínají prosazovat technologie, které umožní snadno navýšit výpočetní výkon pomocí tzv. horizontálního škálování. Tento způsob využití výpočetních zdrojů může velmi efektivně zajistit požadovaný výkon také na databázové úrovni například formou databázových clusterů založených na komoditním hardware a jejich integraci do podnikových gridů.

  Příspěvek má za cíl představit alternativu ve formě nových způsobů vertikální škálovatelnosti, které mohou dosáhnout stejných úspěchů i v prostředích, které jsou založeny na intenzivním sdílení spravovaných dat a ve kterých jsou databázové clustery stále nevhodné. Jednotlivé technologie a jejich použití budou demonstrovány na konkrétních aplikacích, které jsou produkčně nasazeny v jádrech rozsáhlých informačních systémů s vysokým počtem souběžně zpracovávaných komplexních transakcí.

  Architektonické novinky práce s daty v SQL Serveru 2005
  Přestože databázové jádro v SQL serveru 2005 vychází z osvědčeného jádra verze 2000, obsahuje několik novinek, které výrazně rozšiřují možné scénáře práce s daty. .NET framework integrovaný přímo do jádra databáze umožňuje vysoce výkonné provádění výpočetních operací přímo na straně databáze. Podpora datového typu XML nabízí možnost ukládat XML dokumenty v databázi, přičemž v nich lze vyhledávat stejně efektivně jako v běžných datech pomocí XPath výrazů. Jako perlička na závěr bude předveden přístup k datům pomocí nově připravované objektové technologie DLinq.

  Vertikální ukládání dat v Sybase IQ a nové rysy ASE 15
  Podle nezávislých studií bude v oboru business inteligence pro následující dekádu znamenat vertikální ukládání dat totéž, co pro devadesátá léta 20. století znamenala technologie OLAP. Technologická implementace myšlenky teoreticky popsané již dříve umožňuje dosáhnout podstatně vyššího výkonu s výrazně menšími náklady téměř beze změny architektury řešení. V přednášce budou vysvětleny základní principy této technologie využité v produktu Sybase IQ, popsány metody, které využívá a diskutovány její přínosy i omezení. Tato technologie je cílena do oblasti, zahrnující všechny aplikace označované jako systémy pro podporu rozhodování (DSS), datové sklady (DW), business inteligence (BI) a dolování dat (DM).

  Adaptive Server Enterprise (ASE) 15.0 je databázový server určený pro zpracování dat v systémech s vysokými nároky na transakční výkon, bezpečnost, propustnost a spolehlivost. V oblasti on-line transakčního zpracování (OLTP) představuje díky svým technickým parametrům špičkový produkt. Jeho filozofie vychází z adaptivní komponentové architektury, jež je základem přístupu Sybase k budování moderních informačních systémů. Sybase u svých databázových produktů klade velký důraz na bezpečnost, což dokazují reference v oblastech se zvýšenými nároky na bezpečnost – bankovní sféra, pojišťovnictví, vládní instituce pracující s citlivými daty, státní organizace. Druhá část přednášky bude proto věnována stručné charakteristice vylepšených a nových rysů ASE 15 – nového query optimizeru pro zlepšení výkonnosti při zpracování dotazů, počítaným sloupcům, Ineractive ISQL klientovi včetně grafického query plan vieweru, scrollable kurzorům, automatizovanému update statistics, vylepšenému výstupu showplan atd.

  Jak vidíte, program bude pestrý a důležitou informací je i fakt, že také letos bude vstup na konferenci ZCELA ZDARMA, a to včetně oběda a občerstvení. Podmínkou je pouze registrace. Budete-li mít jakékoli problémy s registračním formulářem, kontaktujte nás, prosím, na adrese dbs2005reg@dbsvet.cz.

  Související články:
  Známe držitele ocenění Databázový produkt roku! (02.12.2005)
  Poslední volná místa (29.11.2005)
  Program Databázového světa 2005 popáté (25.11.2005)
  Program Databázového světa 2005 potřetí (23.11.2005)
  Program Databázového světa 2005 podruhé (22.11.2005)
  Program Databázového světa 2005 poprvé (21.11.2005)
  Už jen 48 hodin! (19.11.2005)
  Konference Databázový svět se blíží! (10.11.2005)
  Jaký bude Databázový svět 2005? (04.11.2005)
  Hlasujte v soutěži Databázový produkt roku 2005! (01.11.2005)
  Kdo může získat Databázový produkt roku 2005? (03.10.2005)
  Databázový svět 2005 – první oznámení (14.09.2005)

  ( Celý článek! | Autor: Marek Kocan | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1546 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (1065 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (997 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1375 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (1015 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (1177 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (1015 hl.)

  Celkem hlasovalo: 8190


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031    

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena