Databázový svět - informační portál ze světa databázových technologií
Dnes: 28. dubna 2017    | Registrace | Hledáme | Redakce | Info | Testy | Školení | Ocenění | Nápověda | Čtenář: nepřihlášen

Rychlé odkazy
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Ankety
 • Editoriály
 • TOP 15
 • KONFERENCE 2008
 • KONFERENCE 2007
 • KONFERENCE 2006
 • KONFERENCE 2005
 • KONFERENCE 2004
 • Sborník
 • Testy
 • Virtuální školení
 • Personalizace


 • Hledáte práci?
  Hledáme redaktora - pojďte s námi tvořit Databázový svět!

  Vyhledávání

  Hledej
  na Databázovém světě!  Rozšířené vyhledávání

  Rubriky
  Aktuality
  Bezpečnost
  Business
  Česká scéna
  Datové sklady
  Dokumentace
  Dotazovací jazyky
  Hardware
  Historie
  Komentáře
  Literatura
  Metodologie
  Nondb
  Open Source
  Poradna
  Produkty
  Případové studie
  Redakce
  Rozhovory
  Standardy
  Technologie
  Tipy - triky
  Tiskové zprávy
  Vývoj
  Vývojové nástroje
  Zajímavosti

  Co je to?
  Systémový katalog
  Struktury, ve kterých jsou uloženy informace o dané databázi, případně databázovém serveru. Někdy je možné se z anglického Data Dictionary setkat s pojmem datový slovník.

  Akce
  Dynamická Datová Centra
  - na semináři se seznámíte s komplexním řešením a koncepcí Dynamických Datových Center od Fujitsu Siemens Computers se speciálním důrazem na řešení FlexFrame.

  Textová inzerce
  IBPhoenix - Vše o InterBase a Firebirdu.

  Smějete se rádi? - Pak je pro vás Vtipník to pravé!

  Prodejce reklamy - Hledáme schopného prodejce reklamního prostoru, možnost i externí spolupráce.

  Přihlášený čtenář
  Nepřihlášený čtenář

  O portálu
  Databázový svět
  ISSN: 1213-5933

  Web je optimalizován pro rozlišení 1024x768, nicméně kromě větších rozlišení podporujeme i 800x600. Podrobnosti najdete zde.

  Chcete-li mít kdykoliv možnost zkontrolovat obsah našeho portálu, můžete využít podporu rss. Podrobnosti najdete zde.

      Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 44 nalezených)    

  |0-15|15-30|30-45|

  Vystřelte si z databáze
  (Jiří Činčura, Vývoj, 02.01.2006)
  Spoušť neboli trigger je programový kód napsaný ve stejném jazyce, v jakém například píšete uložené procedury. Můžete tedy používat stejné programové konstrukty a ještě máte k dispozici několik speciálních proměnných – tzv. kontextové proměnné. Pojďme se podívat na to, co spouště jsou, k čemu je lze použít a nakonec si ukážeme i praktický příklad pro databázovou platformu Firebird.
  20. jednohubka – Oracle Raptor – zdarma!
  (Filip Kinský, Vývoj, 29.12.2005)
  Jednohubky vám předkládají stručné komentáře a odkazy na zajímavosti týkající se databázových technologií dostupné na internetu. Od odkazů na produkty přes odkazy na tipy triky až po odkazy na recenze odborné literatury. Dnes se zaměříme na nástroj pro podporu vývoje databázových aplikací, který je dostupný zdarma – Oracle Raptor.
  Jak na ankety ve Firebirdu potřetí
  (Jiří Činčura, Vývoj, 19.12.2005)
  Různé ankety na internetu jsou již běžnou záležitostí. Dovolují vám získat informace o tom, co si návštěvníci webu přejí, co je zajímá či v případě softwaru jakou funkci nejvíce postrádají. Stejně tak, jako jsou běžné ankety, jsou běžné i různé návody na jejich vytvoření. Nejčastější kombinace, kterou nalezneme v návodech je využití PHP a nějakého formátu souboru pro uložení dat, případně MySQL. My si v tomto krátkém seriálu ukazujeme, jak vytvářet ankety za pomoci pouze databázové platformy Firebird. Zbývá nám ještě ukázat jiný způsob ošetření vícerého hlasování a samozřejmě modifikace pro hlasování pouze pro jednu možnost.
  Jak na ankety ve Firebirdu podruhé
  (Jiří Činčura, Vývoj, 07.11.2005)
  Různé ankety na internetu jsou již běžnou záležitostí. Dovolují vám získat informace o tom, co si návštěvníci webu přejí, co je zajímá či v případě softwaru jakou funkci nejvíce postrádají. Stejně tak, jako jsou běžné ankety, jsou běžné i různé návody na jejich vytvoření. Nejčastější kombinace, kterou nalezneme v návodech je využití PHP a nějakého formátu souboru pro uložení dat, případně MySQL. My si v tomto krátkém seriálu ukážeme, jak vytvářet ankety za pomoci pouze databázové platformy Firebird. Dnes se mj. podíváme na možnost využití uložených procedur při ošetřování vícenásobného hlasování.
  Jak na ankety ve Firebirdu poprvé
  (Jiří Činčura, Vývoj, 22.10.2005)
  Různé ankety na internetu jsou již běžnou záležitostí. Dovolují vám získat informace o tom, co si návštěvníci webu přejí, co je zajímá či v případě softwaru jakou funkci nejvíce postrádají. Stejně tak, jako jsou běžné ankety, jsou běžné i různé návody na jejich vytvoření. Nejčastější kombinace, kterou nalezneme v návodech je využití PHP a nějakého formátu souboru pro uložení dat, případně MySQL. My si v tomto krátkém seriálu ukážeme, jak vytvářet ankety za pomoci pouze databázové platformy Firebird.
  Indexy a triggery v db4o
  (Stanislav Tvrz, Vývoj, 21.09.2005)
  K důležitým – i když ne vždy nezbytným – vlastnostem databázových platforem patří podpora indexů a triggerů. Jinak tomu není ani u platformy db4o. Dnes si ukážeme, jak tyto obě techniky využívat v prostředí .NET.
  Jak k Firebirdu z .NET?
  (Jiří Činčura, Vývoj, 31.08.2005)
  Dnes si ukážeme, jak nakonfigurovat .NET připojení k databázové platformě Firebird. Využijeme k tomu prostředí MS Visual C#, postup je ale použitelný pro celé MS Visual Studio .NET. Postup je popsán přehledně krok za krokem.
  Vývoj .NET aplikací v Oracle
  (Ľuboslav Lacko, Vývoj, 05.08.2005)
  Databáza Oracle v kombinácii s technologickou platformou .NET prináša vysokú spoľahlivosť výkon a bezpečnosť pre ukladanie údajov. Aplikácie vytvorené vo vývojovom prostredí Microsoft Visual Studio .NET zas dokážu najlepšie využiť progresívne črty operačného systému Windows. Dôvod je jednoduchý. Operačný systém aj vývojové prostredie pochádza od rovnakej firmy. Otázkou je, ako najlepšie využiť výkon a možnosti databázy Oracle v spolupráci s .NET aplikáciou.
  db4o aneb objektové databáze v .NET
  (Stanislav Tvrz, Vývoj, 25.07.2005)
  Při plánování vývoje nového projektu vždy uvažujeme, jaké technologie bude nejvýhodnější využít. V některých případech bohužel nevíme, že je možné využít technologie, které jsou odlišné od těch konvenčních, které známe. Jednou z takových oblastí jsou i objektově orientované databázové platformy. Pojďme se podívat, jak k jedné z nich – k db4o – je možné přistupovat z Microsoft .NET.
  Mřížka ve FoxPro poosmé
  (Martin Jindra, Vývoj, 21.07.2005)
  V seriálu Mřížka ve FoxPro se v necelé desítce pokračování věnujeme problematice gridu – tedy mřížky – ve stále velmi populární databázové a vývojové platformě. Charakteristické pro celý seriál je orientace na praktické příklady. V posledním pokračování se zaměříme na řešení nejčastějších problémů.
  Mřížka ve FoxPro posedmé
  (Martin Jindra, Vývoj, 11.07.2005)
  V seriálu Mřížka ve FoxPro se v necelé desítce pokračování věnujeme problematice gridu – tedy mřížky – ve stále velmi populární databázové a vývojové platformě. Charakteristické pro celý seriál je orientace na praktické příklady. Dnes se v souvislosti se mřížkou podíváme na relace.
  Mřížka ve FoxPro pošesté
  (Martin Jindra, Vývoj, 04.07.2005)
  V seriálu Mřížka ve FoxPro se v necelé desítce pokračování věnujeme problematice gridu – tedy mřížky – ve stále velmi populární databázové a vývojové platformě. Charakteristické pro celý seriál je orientace na praktické příklady. Dnes se podíváme například na vlastnosti MemberClass a MemberClassLibrary.
  Mřížka ve FoxPro popáté
  (Martin Jindra, Vývoj, 28.06.2005)
  V seriálu Mřížka ve FoxPro se v necelé desítce pokračování věnujeme problematice gridu – tedy mřížky – ve stále velmi populární databázové a vývojové platformě. Charakteristické pro celý seriál je orientace na praktické příklady. Dnes se podíváme na to, jak můžeme zjistit ControlSource aktivního sloupce mřížky pro vytvoření filtru.
  Mřížka ve FoxPro počtvrté
  (Martin Jindra, Vývoj, 15.06.2005)
  V seriálu Mřížka ve FoxPro se v necelé desítce pokračování věnujeme problematice gridu – tedy mřížky – ve stále velmi populární databázové a vývojové platformě. Charakteristické pro celý seriál je orientace na praktické příklady. Dnes se podíváme na to, jak můžeme přidat tooltip nad hlavičku sloupce mřížky.
  Databáze a PHP XIV.
  (Martin Pokorný, Vývoj, 09.06.2005)
  Ve čtrnáctém pokračování našeho seriálu věnovaného problematice PHP ve spojení s databázovými technologiemi tento seriál dokončíme. Dnes se zaměříme na to, zda ale vůbec databáze v projektech pro PHP potřebujeme – tedy zda je potřebujeme vždy.

  |0-15|15-30|30-45|

  Vyhledávání
   

  Anketa
  Kolik ročně utratíte za dovolené?

  Nic 
   (1121 hl.)
  Do 1 000,- Kč 
   (815 hl.)
  Do 10 000,- Kč 
   (785 hl.)
  Do 25 000,- Kč 
   (1045 hl.)
  Do 50 000,- Kč 
   (807 hl.)
  Do 75 000,- Kč 
   (942 hl.)
  Více než 75 000,- Kč 
   (787 hl.)

  Celkem hlasovalo: 6302


  Poslední komentáře
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  frontierd@126.com
  c
  http://www.coachoutl

  Newsletter
  Přihlaste si nezávazně - i bez registrace - odběr informačního newsletteru. Podrobné informace najdete zde.

  Emailová adresa:


  Kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Redakci připojuje


  Nejčtenější

  Databáze je prázdná!


  Nejvíce komentářů

  Databáze je prázdná!


  Reklama


  Nenechte si ujít články na dalších webech
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
  nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Databázový svět | dfKlub - digitální fotografie | Vtipník - vtipy přímo k Vám | Reminder - přestaňte zapomínat | Databázový svět

  Copyright (c) 2004 AVRE Publishing, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena